ІНТЕРАКТИВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ УГОРСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

10 квіт. 2024
10 квітня 2024 в Берегівському ліцеї імені Мікеша Келемена вчителем угорської мови та літератури Норою БАРДОШ було проведено інтерактивний захід до Дня угорської поезії.

ІНТЕРАКТИВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ УГОРСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

З 1964 року 11 квітня, у день народження угорського поета Аттіли Йожефа, щороку відзначається День угорської поезії. Цього року учні ліцею на інтерактивному занятті показали свої знання щодо поезій, декламування та написання віршів, грали в асоціативні ігри. Дуже сподобалися вірші-зображення, які з радістю та задоволенням пояснювали, про що розповідають ці твори. Наприкінці заходу присутні вмісті у формі великої цукерниці повної шоколадом спекли свій літературний торт. Нора БАРДОШ попрощалася з дітьми в надії, що вони також будуть заохочені до віршування, поезії та лірики.

A Beregszászi Mikes Kelemen Líceumban 2024. április 10-én került sor a költészet napja alkalmából szervezett megemlékezésre. A diákok egy interaktív foglalkozás keretén belül eleveníthették fel már megszerzett tudásukat a költészet kapcsán, sor került asszociációs játékra, versírásra, versmondásra, rajzolásra. Megidézték József Attila alakját és érdekes életrajzi adatok is felszínre kerültek, közben próbára tehették tudásukat is. A diákok figyelmét nagyon lekötötték a képversek, élvezettel fejtették meg azt, hogy mit üzennek nekünk ezek az alkotások.

А foglalkozás végén egy nagy tál csokoládéval kínálta meg a diákokat, mert virtuálisan megsütotték az irodalom nagy tortáját.

Bárdos Nóra, magyar irodalom szakos tanárnő abban a reményben köszönt el a gyerekektől, hogy ők is kedvet kapjanak ahhoz, hogy verset írjanak.

2024 áprilisában immár hatvanadik alkalommal került méltatásra ez az ünnepség azok körében, akik elkötelezettjei a magyar lírának.