Екскурсія до Чомського туристичного центру – меморіального парку

16 квіт. 2024

Екскурсія до Чомського туристичного центру – меморіального парку.

16 квітня з ініціативи та запрошення Закарпатського угорського культурного товариства (KMKSZ) учні 7-8-х класів нашого ліцею у супроводі класного керівника Ольги ОРОС взяли участь у пам’ятній поїздці до Чомського туристичного центру – меморіального парку. Тут вони ознайомилися з комплексом, звичаями та традиціями наших предків-завойовників. Під час занять учні отримали досвід з верхової їзди на конях,  стрільби з лука, ознайомилися народними іграми, рунічним письмом.

У 1996 році заснований «Tiszacsomai Honfoglási Emlékpark» на краю села, а тепер є відомим і часто відвідуваним туристичним та меморіальним місцем. Його центральний монумент створила Вікторія Чирпак, художниця з Берегвідеку, яка виїхала в Угорщину. Там же можна побачити дерев’яну статую принца Арпада та святого Іштвана.

Elődeink nyomdokain - kirándulás a Tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkba

Április 16-án emlékezetes kiránduláson vettek részt a líceumunk 7.osztályos tanulói Orosz Olga osztályfőnök kíséretében a Tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkban a Kárpátaljai Magyar Kultúrális Szövetség (KMKSZ) kezdeményezésére és meghívására. Itt megismerkedtek a komplexummal, a honfoglaló őseink szokásaival, hagyományaival. A foglalkozások alatt kipróbálták, hogy milyen a lоvaglás, íjászkodás, népi játékok, s a rovásírást is.

1996-ban a falu szélén létesült Csomai Honfoglalási Emlékpark mára kiemelt és sűrűn látogatott emlékhely. Központi emlékművét Csirpák Viktória Magyarországra elszármazott beregvidéki alkotó készítette, ugyanitt látható Árpád fejedelem és Szent István fából készült szobra.