ВІРШ НА ПЛОЩІ!

11 квіт. 2024

Вірш на площі!

11 квітня 2024 року у Берегові відбулося спільне декламування поезії, на якому взяли участь й учитель угорської мови та літератури Нора БАРДОШ з учнями Берегівського ліцею імені Мікеша Келемена.

Подія відбулася у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ, що організувала громадська організація «Про Культура Субкарпатіка». Учні разом з учасниками заходу спільно продекламували вірш «Még nem elég» угорського поета Ваці Магаля. Після поетичного дійства відбувся святковий концерт, під час якого угорський музикант Адам Беретка зачарував гостей заходу виконанням віршів, покладених на музику. У подальшій частині вечора пролунали вірші Міклоша Радноті, Шандора Петефі, Тамаша Че. А ще – музикант потішив публіку власними композиціями. Концерт завершився гучними аплодисментами глядачів.

Vers a téren!

A Beregszászi Mikes Kelemen Líceum diákjai a hagyományokat megőrizve ismételten részt vettek a II. Rákóczi Ferenc főiskola és a Pro Cultura Subcarpatica szervezésében megrendezett Vers a téren című programban 2024. április 11-én.

Váci Mihály Még nem elég c. verse került feldolgozásra, majd pedig közös szavalásra. Különleges élmény volt, amikor több száz  fiatal skandálta egyszerre a verset. Ezután egy koncert következett, ahol népszerű magyar költők verseit zenésítették meg. Az előadóművész az X - Faktorból is ismert Beretka Ádám volt, aki fergeteges hangulatot tudott varázsolni egy szál gitárral.

Lélekemelő rendezvény volt, iskolánk diákjai nagy örömmel és megelégedéssel vettek részt. Zárásként  a nagy melegben egy hűsítő fagylalt elfogyasztására került sor.