Виставка і галерея - дитячому журналу «ІРКА» виповнилося 30 років

12 бер. 2024
Дитячому журналу «ІРКА» виповнилося 30 років, виставка та галерея в Берегові. 30 éves az Irka – Illusztrációs kiállítás és galéria Beregszászban

Дитячому журналу «ІРКА» виповнилося 30 років, виставка та галерея в Берегові.

12 березня наші учні початкових класів були запрошені до Закарпатського угорського інституту імені Ференца Раковці ІІ. Приємною була зустріч з ілюстратором журналу "Ірка" Кулін Агнеш. Вона розповіла діткам про історію створення журналу.

30 éves az Irka – Illusztrációs kiállítás és galéria Beregszászban.

Iskolánk alsós tanulói tegnap ellátogattak az Irka-Illusztrációs kiállítására, amit az Irka 30. Jubileumi Születesnapja alkalmából került megrendezésre.

Kulin Ágnes vezette körbe és mutatta be nagyon kreatívan és játékos formában a kiállítást a gyerekeknek, ami nagyon tartalmas és élményszerű  volt, hiszen felölelte az Irka egész történetét a kezdetektől napjainkig.

A tanulók megismerhették hogyan készül egy gyermeklap, milyen fontos szerkesztői, grafikai, írói munka áll a háttérben. Mindenki nagyon élvezte a programot és örülünk, hogy ott lehettünk.